O firmie

Firma „Metalik" to nowoczesne przedsiębiorstwo, zajmujące się obrotem i przerobem złomu. Cechuje nas pełen profesjonalizm, zaangażowanie, indywidualne podejście do każdego klienta, a także otwartość na stale zmieniające się realia rynkowe oraz szeroka oferta, dostosowana do potrzeb i wymagań klientów. Działamy na rynku już od 1991 roku, gdy zaczynaliśmy jako niewielki magazyn. W ciągu ponad dwóch dekad, sumiennie i rzetelnie pracowaliśmy nad rozwojem firmy i naszych umiejętności, co zaowocowało szybkim rozkwitem przedsiębiorstwa. Obecnie każdego miesiąca obracamy setkami ton złomu w Polsce i za granicą. Naszą ofertę kierujemy do szerokiego grona klientów – tych indywidualnych, a także dużych podmiotów gospodarczych, zapewniając kompleksową obsługę na najwyższym poziomie.

firma1

Sukces rozwoju firmy „Metalik" to składowa profesjonalnego zarządzania i ciężkiej pracy wkładanej przez naszych pracowników, z których każdy posiada wysokie kwalifikacje. W celu podnoszenia jakości obsługi, wdrożyliśmy jednolite standardy w każdym z naszych oddziałów, znajdujących się między innymi w Żywcu, Wadowicach, Andrychowie, Kozach, Jasienicy, Skoczowie, Bielsku czy Cieszynie. Jedną z naszych specjalizacji jesr recykling puszki aluminiowej. Ponadto podejmujemy się demontaży dużych konstrukcji stalowych. Prowadzimy szeroko pojęte prace rozbiórkowo-wyburzeniowe.Dbając o ciągły rozwój firmy, współpracujemy z najlepszymi przedsiębiorstwami produkcyjnymi i handlowymi i wciąż poszukujemy kolejnych partnerów.

Firma „Metalik" oferuje:
- Skup i sprzedaż złomu stalowego, a także metali szlachetnych, nieżelaznych i strategicznych;
- Skup elektro śmieci. Bezpłatnie przyjmujemy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (ZSEiE);
- Usługi przerobu złomu, recykling kabli, prasowanie i cięcie złomu;
- Odbiór i transport odpadów metalowych poprodukcyjnych, przemysłowych, wielkogabarytowych
- Odbiór i transport odpadów metalowych z remontów i palców budowlanych;
- Posiadamy stację demontażu pojazdów;
- Wykonujemy analizy składu chemicznego metali spektrometrem iskrowym oraz w łuku.
- Zapewniamy profesjonalną obsługę i doradztwo!

Dziś metalik to nie tylko firma ...     to setki metrów hali magazynowych ...
firma1a   firma1b
     
bogaty i na bieżąco rozwijany park maszynowy ...   liczne akcje pomocy charytatywnej, społecznej czy proekologicznej ...
firma1e   firma1f
     
to także codzinna ciężka praca ...   i zaanagażowanie personelu
skup 9   firma1d

panorama1

Posiadamy rozbudowany park maszyn (wózki widłowe, prasy do zagęszczania złomów, maszyny załadunkowe i rozładunkowe, maszyny do obróbki metali, spektrometr do badania składu metali) oraz szeroki tabor samochodów ciężarowych wyposażonych w kontenery oraz samochodów samozaładowczych. Zapewniamy sprawny odbiór, załadunek i dostawę złomu. 

Zapraszamy państwa do zapoznania się z naszą ofertą, przedstawioną na stronie internetowej, a także do odwiedzin punktów skupu złomu, zlokalizowanych na terenie południowej Polski.